Film weselny - co zrobić, żeby nie był nudny?

Choć mało kto wyobraża sobie własne wesele bez kamerzysty, to gotowy film z wesela oglądamy tylko kilka razy w życiu i to głównie tuż po uroczystości zaślubin. Długie, parogodzinne filmy z wesela, to już przeżytek. Co zrobić, aby nasi goście z przyjemnością obejrzeli wideo nagranie z wesela? Jak sprawić, aby nasz ślubny film na długo zapadł wszystkim w pamięć? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

Długość nagrania

Pierwszą zasadniczą rzeczą jest to, aby film nie był zbyt długi. Jeszcze do niedawna popularne były nagrania trwające od trzech do pięciu godzin. Filmy takie, bez względu na walory artystyczne i zdolności kamerzysty są zwyczajnie monotonne i po pierwszej godzinie odechciewa się dalszego oglądania. Często nawet i para młoda, która gra w tym filmie główną rolę, decyduje się przewinąć najnudniejsze momenty. Zdecydowanie ciekawszym rozwiązaniem są krótsze nagrania trwające maksymalnie 45 minut. Film taki jest ciekawszy, gdyż zebrane są w nim tylko najważniejsze elementy uroczystości. Ciekawą alternatywą dla pełnometrażowych filmów są 5 minutowe  teledyski, prezentujące w interesujący sposób skrót wydarzeń z dnia ślubu przy podkładzie muzycznym ulubionego utworu. Decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, nie będziemy mieli nagranego pełnego reportażu z tego ważnego dla nas dnia, ale mamy gwarancję, że najważniejsze i najzabawniejsze momenty zostaną uwzględnione w teledysku i w przeciwieństwie do tradycyjnych nagrań, wielokrotnie i z przyjemnością będziemy do takiego filmu wracać.

Sprzęt

Jakość współczesnych nagrań jest bez porównania do tych z lat dziewięćdziesiątych. Filmy kręcone są kamerami cyfrowymi lub aparatami fotograficznymi w typie lustrzanki. Dają one możliwość filmowania w jakości porównywalnej do kamer filmowych. Możliwość zastosowania zmiennych obiektywów pozwala na uzyskanie odpowiedniej głębi ostrości, zbliżeń i odpowiedniej jakości obrazu. Oferta kamerzystów jest bardzo różnorodna zarówno pod względem cenowym, jak i sprzętowym. Nowością na rynku wideofilmowania są filmy 3D. Aby móc obejrzeć taki film niezbędny jest odtwarzacz blu ray, telewizor 3D oraz specjalne okulary, dzięki którym ukaże nam się trójwymiarowy obraz. Całkiem nowym rozwiązaniem pozwalającym na wykonanie ujęć z lotu ptaka i uchwycenie ciekawych kadrów jest wykorzystanie do filmowania latających dronów. W ten sposób nagrany film z wesela na pewno nie będzie nudny, a dodatkowo zachwyci gości świeżością i nowoczesnością.

Efekty specjalne

Czym byłby film weselny bez efektów specjalnych? Ciekawy film weselny to taki, który poddany został starannej i pomysłowej obróbce. Sam reportaż z dnia ślubu nie jest wystarczająco interesujący, dlatego dobry kamerzysta wprowadza do filmu nutkę zaskoczenia za pomocą efektów specjalnych, a mianowicie są to różnego typu spowolnienia i przyspieszenia, wstawki typu retro, zabawne powtórzenia, romantyczne podsumowania oraz budujące napięcie intro. Nie należy mylić obecnie stosowanych efektów specjalnych z tymi sprzed kilkunastu lat, które kojarzone były głównie z kiczem.

Jeśli film z wesela ma być kiepski, to lepiej zupełnie zrezygnować z usług kamerzysty. Decydując się na wideofilmowanie warto skorzystać z usług profesjonalisty, który będzie potrafił uchwycić najpiękniejsze chwile i zapisać je w taki sposób, aby Para Młoda oraz ich bliscy wielokrotnie do tego filmu wracali. Dobra jakość nagrania praz pomysłowe rozwiązania są gwarancją zadowolenia. Przed podpisaniem umowy z kamerzystą warto poprosić o filmy z wcześniejszych wesel w celu porównania jakości jego pracy z własnymi oczekiwaniami.